Om oss

Hej!

Vår trafikskola utbildar på B Bil (manuell och automat), A1, A2, A MC tung, mellan, lätt, AM-moped, tungt släp BE, B96, Lastbil C1, C1E, C, CE. Riskutbildningar för samtliga behörigheter, handledarutbildning, YKB Grundutbildning 140/280 timmars, YKB Fortbildning 35 timmars, ADR och Arbete på väg. Vi har intensivkurser med gratis boende för det flesta behörigheter! Våra lärare har många års erfarenhet och till oss kan du komma helt utan förkunskaper.

Välkommen till oss på Rudolfsons Trafikskola – den rätta vägen till körkort!

Jenny Hannebjörk med personal

Personal

Mikael Rudolfsson

– utbildningsledare
mikael@rudolfsons.com

Jenny Hannebjörk

– trafikskolechef
jenny@rudolfsons.com

Anders Guldbrandsson

– trafiklärare
info@rudolfsons.com

Andrea Schwierczok

– trafiklärare
andrea@rudolfsons.com

Bashkim Kurti

– trafiklärare
bashkim@rudolfsons.com

Jenny Johansson

– trafiklärare
jenny.j@rudolfsons.com

Christer

– fordonsansvarig
christer@rudolfsons.com

Leif Mellqvist

– lokalvårdare
info@rudolfsons.com

Kursstarter

Bokning Avbokning

Teorikurs trafik

Del 1 Måndag 20/1 Kl 17:00 – 20:00
Del 2 Onsdag 21/1 Kl 17:00 – 20:00
Teori på albanska Ring 0702243308

AM (EU-moppe)

Måndag 20/1 Teori del 1 Kl 16:00 – 20:00
Tisdag 21/1 Teori del 2 Kl 16:00 – 20:00

YKB Grund 140h

13/1 2020

Tungt släp BE/B96

Kontakta kontoret!

YKB Fortbildning

Delkurs 1: 3/2 kl 08

Delkurs 2: 4/2 kl 08

Delkurs 3: 5/2 kl 08

Delkurs 4: 6/2 kl 08

Delkurs 5: 7/2 kl 08

Arbete på väg

Efter förfrågan

Handledarutbildning

Tisdag 14/1 Kl 17:00 - fullt!
Tisdag 28/1 Kl 17:00

Riskutbildning - Bil

Risk 1 B Tisdag 21/1 Kl 9:00
Risk 2 B (halkan) Kontakta kontoret!

Riskutbildning - MC

Risk 1 A 18/4 kl 09:00
Risk 2 A 18/4 kl 12:00

Intensivkurs - Bil

Start varannan måndag hela året

Intensivkurs - MC

April - oktober

Intensivkurs - C/CE

Start varannan måndag hela året

Intensivkurs - Släp

Kursstart hela året

Manöver MC

Följande tider finns lediga för de som vill träna på manöverbanan, träna inför Risk 2:an eller bara komma igång med körningen. Vi kör 3 lektioner på raken. Här krävs inget körkortstillstånd.
- -

ADR

Ring för information!

Vi förbehåller oss rätten att ställa in kursen om inte tillräckligt deltagarantal uppnås.